Nowa wylewka

Nowa wylewka

Jednym z elementów kompleksowego remontu domu jednorodzinnego może być wykonanie nowej podłogi. To jednak dość zdecydowany krok, na który właściciele decydują się zazwyczaj wtedy, gdy z jakichś względów użytkowanie dotychczasowej podłogi na poziomie parteru nie jest możliwe.

Może się tak dziać w wyniku wad konstrukcyjnych lub problemów związanych z właściwą izolacją termiczną i przeciwwilgociową. Czasami nowa wylewka podłogowa jest robiona niejako przy okazji wymiany starych desek lub parkietu bądź posadzki i niekoniecznie wynika z problemów użytkowych.

Dom wybudowany wiele lat temu z użyciem starszych technologii może z czasem objawiać swoje niedoskonałości, więc jeśli mamy sposobność, aby część elementów unowocześnić i wymienić je na nowe, skorzystajmy z tego. Po zerwaniu starej podłogi może się okazać, że pod spodem znajduje się piasek.

To dość częste w przypadku obiektów wznoszonych kilkanaście i więcej lat temu. W takim układzie na całej powierzchni podłogi położyć trzeba hydroizolację, a przynajmniej ochronę przed wilgocią, na przykład w postaci czarnej folii PE.

Szczególną uwagę należy zwrócić na hydroizolację w przypadku podłogi w łazience, jeśli oczywiście znajduje się ona na poziomie objętym remontem. Należy ją dodatkowo wzmocnić i zadbać o jej szczelne połączenie z wszelkimi otworami służącymi do odprowadzania wody.

W pewnych sytuacjach można bez przeszkód wykonać zlewkę na starą podłogę, oczywiście po zdjęciu dotychczasowej nawierzchni. Czy można to uczynić zależy przede wszystkim od kondycji technicznej podłoża, którą powinien ocenić fachowiec.

.